Buty trekkingowe

tanie i dobre obuwie trekkingowe, markowe buty górskie i wysokogórskie damskie i męskie, obuwie turystyczne

Obuwie trekkingowe

Buty trekingowe powinny być szczególnie pieczołowicie dobierane ze względu na ich długodystansowe przeznaczenie. Wszelkie niespodzianki w postaci otarć i ran są jednymi z najbardziej przykrych na trasie. Aby ich uniknąć należy jak najwięcej dowiedzieć się o producencie buta i jego przeznaczeniu. Wiele zależy również od konkretnej pary, dlatego długie wędrówki górskie powinny być poprzedzone krótkimi spacerowymi trasami, w celu przetestowania butów.

Współczesne technologie zapewniają tworzywa, z których produkuje się buty trekkingowe, dzięki czemu każda para jest lekka i wygodna, zapewnia stuprocentowy komfort oraz bezpieczeństwo w trasie. Najlepsze buty trekingowe nie obciążają stóp i zapewniają w nich przepływ powietrza, chronią także przed wilgocią i chłodem. Im grubsza podeszwa, tym na trudniejsze trasy można je ubierać. Świetnie nadają się jako buty w góry. Odpowiednio dobrane sprawdzają się nawet w najtrudniejszych warunkach.

Znanym producentem tego rodzaju butów jest HiMountain. Proponuje nowoczesne wzornictwo połączone z najlepszą technologią. Materiały, z których wykonane jest obuwie to skóra licowana lub zamszowa. Do produkcji mogą być również używane nowoczesne syntetyki pokryte na przykład teflonem. Podeszwa zapewnia dobrą amortyzację oraz wysoką wytrzymałość. Firma HiMountain duży nacisk kładzie również na wygląd, dlatego markowe buty odznaczają się ciekawą kolorystyką i oryginalnym kształtem. Niemal wszystkie sklepy sportowe posiadają produkty tego producenta.

Zaufanym producentem butów trekkingowych jest także Campus. Dostępne są modele zarówno dla kobiet oraz mężczyzn, jak i dla dzieci w bardzo przystępnych cenach. Komfortowe wykonanie i lekkość zapewniają dobre noszenie podczas długich pieszych wycieczek. Campus, szczególną uwagę poświęca technologiom, które zapewniają stopom komfort. Buty charakteryzują się doskonałą przyczepnością, nie tracąc przy tym na właściwościach amortyzujących.

Bardzo znana jest także firma Alpinus, która oferuje buty wspinaczkowe, trekingowe, ale także inne akcesoria i sprzęt turystyczny. Obuwie do turystyki i aktywności górskich jest zaprojektowane w taki sposób, aby zapewnić komfort i ciepło stopom. Charakteryzują się nieprzemakalnością i wysoką oddychalnością. Gumowe wykończenia większości modeli chronią przez urazami mechanicznymi. Są to buty wysokiej klasy, które sprawdzają się w niemal każdych warunkach.